Data Scientist

Ostatnie 8 lat to nieustanny rozwój DONE!, Trzy lata z rzędu (2019, 2020, 2021) zostaliśmy wyróżnieni przez Financial Times jako jedna z 1000 najszybciej rozwijających się firm w Europie. W branży od wielu lat znajdujemy się w czołówce najszybciej rozwijających się firm.

Chcemy stać się numerem jeden w zakresie Spotowych/Expressowych przesyłek w Europie. Uzyskanie 1% udziału w rynku równa się dla nas rozwój x27. Środkiem do celu jest m.in. technologia oraz transformacja cyfrowa.

W DONE! nasze zespoły deweloperów tworzą autorskie aplikacje, a Ty możesz im pomóc uporządkować bazy, posegregować dane i zarekomendować modele w odpowiedzi na potrzeby naszych Klientów. Gwarantujemy, że nie będziesz się nudził/a; polubisz zespół, a krzywa Twojego rozwoju będzie ekspotencjalna.

Zadania Data Scientist:
  • praca z dużą ilością zróżnicowanych i nieuporządkowanych danych oraz przekształcanie ich na użyteczny biznesowo format
  • czyszczenie, uzupełnianie brakujących danych i ich segmentacja w przetwarzanych zbiorach
  • analizowanie dużych zbiorów danych w poszukiwaniu prawidłowości i zależności, które wpływają na sprzedaż
  • praca z różnorodnymi językami programowania, w tym R i Python
  • rozwój metodyk budowy, monitorowania i interpretowalności modeli/machine learning
  • interpretacja biznesowa wyników modeli oraz wypracowywanie rekomendacji biznesowych – w tym tworzenie modeli cenowych
  • komunikacja i współpraca z obszarem IT oraz biznesem
  • tworzenie raportów, wizualizowanie danych w przystępnych dashboardach i tworzenie rekomendacji dla Managementu

Możliwość pracy zdalnej – kilka razy w miesiącu spotkania w siedzibie firmy.
Czego oczekujemy:
  • znajomości języków programowania R lub Python
  • bardzo dobrej znajomości statystyki (w tym testów i rozkładów statystycznych)
  • znajomości algorytmów uczenia maszynowego
  • doświadczenia w pracy ze zbiorami danych, w szczególności ich analitycznego przetwarzania
  • znajomości technik i metod analitycznych oraz sposobów sporządzania modeli statystycznych
  • umiejętności tworzenia predykcji i trenowania modeli
  • praktycznej umiejętności wizualizacji danych
  • doświadczenia w pracy z SQL i bazami noSQL
Co oferujemy?
  • atrakcyjne wynagrodzenie i system premiowy
  • pracę zdalną
  • rozwój pod okiem najlepszych specjalistów z branży product design & development
  • szkolenia i warsztaty, które rozwiną Twoje kompetencje
  • kompleksowy onboarding oraz bezstresowe wdrożenie
  • benefity (opieka medyczna / multisport)
  • wyjazdy integracyjne i wyjścia zespołowe
  • owocowe wtorki

Rozpocznij z nami nową podróż, DONE! wskaże Ci kierunek!